Technika decoupage – jak wygląda technika zdobienia papierem?

Decoupage ma niezwykle długą historię. To technika dekorowania, która umożliwia zmienić zwykłe przedmioty w bardzo delikatne i piękne drobiazgi. Od niedawna dekupaż stał się bardzo powszechnym hobby. Coraz więcej ludzi decyduje się na naukę wytwarzania niebanalnych dekoracji. Poświęcają jej uwagę liczne blogi – http://decorinspire.pl. Sprawdź, na czym to polega.

Decoupage – na czym to polega?
Technika dekupażu to  właściwie naklejanie ozdób wyciętych z papieru na różnego rodzaju puzderka, kartony i różnego rodzaju płaskie przedmioty. Do tego celu wykorzystuje się zarówno profesjonalny papier ryżowego, jak i zwykłe serwetki. Zwiewne wzorki umieszcza się niezwykle cienkimi warstewkami, a całość zabezpiecza się odpowiednim lakierem, by nie powstały odpryski, a obraz się trzymał. Tym sposobem możemy renowować prawie każdą rzecz o nieporowatej nawierzchni. Idealnie zrobiony decoupage powinien być trwały przez długie lata.
Za pomocą tej techniki standardowo ozdabia się wykonane z drewna szkatułki, aczkolwiek nie tylko tego rodzaju powierzchnie możesz wykorzystać. Właściwie nie istnieje materiał, na który nie można nanieść papierowego wzoru. Wyjątkowo dobrze sprawdza się oczywiście papier innego rodzaju, jednak także metalowe przedmioty, szklane powierzchnie, ceramika czy materiał. Do każdego rodzaju tworzywa metoda jest inna, trzeba odpowiednio się przygotować.

Decoupage –poszukiwanie inspirujących materiałów.
Decoupage stał się niezwykle powszechny. Coraz więcej ludzi zaczęło się zajmować tą techniką hobbystycznie i chętnie chwalą się swoimi dekoracjami na internetowych portalach. Niektórzy jednak mają w tej dziedzinie mistrzostwo i robią ta profesjonalnie, oferując produkty najlepszej jakości, hand made i przygotowane z największą dbałością o każdy szczegół. Takie między innymi cudeńka wytwarza Autorka bloga DecorInspire, na którym prezentowane są przedmioty ozdobione techniką decoupage . Znajduje się na tym blogu mnóstwo ozdób, wśród nich możesz znaleźć coś do upiększenia każdego domu, również liczne ozdoby, które wprawią cię w bożonarodzeniowy nastrój. Na przykład to piękne, ozdobne pudełko na herbatę: http://decorinspire.pl/ozdobne-pudelko-na-herbate/. Na blogu znajdziesz motywacje do wytwarzania pudełeczek i szkatułek na różne okazje oraz innych ciekawych ozdób.